Administrative

16 APRIL 2015 - NOW
  • Ahli Jawatankuasa Kerja Pengajian Pasca Siswazah (JKKPS) FKE, Lantikan 1 Mac 2017.
  • Pengerusi, Jawatankuasa CQI bagi program Pasca Siswazah, Lantikan September 2017.
  • Jurulatih Pasukan Catur Malaysia (Sukan Para Asean 2017).
  • Jurulatih Pasukan Catur MASUM yang berlangsung di UKM, Bangi, 17-20 Julai 2017.
  • Member of Task Force for COPPA, FKE, 2017.
  • Pengiring, Prof Emeritus Dr Mohamed Amin Bin Alias, Konvoskesyen 2017.
  • Pengurus pasukan FKE (Sukan UTM Games 2017).
  • Jurulatih Pasukan Catur MASUM UTM, 2016 yang berlangsung di UNISZA.
  • Jurulatih Pasukan Catur Paralimpiad Johor ke Kejohanan Paralimpik (SUKMA), 2016.
  • Pengurus Fakulti, Karnival Sukan Staf (USG-Bakes), 2016.
  • Jurulatih Pasukan Catur UTM, SUKIPT 2016.
  • Chairman of HTGYE committee, FKE.
  • Member of "Jawatankuasa Kerja Pengajian Pra Siswazah (JKKPPS), FKE.
  • Member of Self Assessment Report (SAR) Taskforce for SEC and SEW, Dept of Electronics & Comp Eng, FKE.
  • Member of CQI committee, FKE.
  • Jawatankuasa "Student Staff Consultive", FKE.
  • Coordinator of Medical Imaging (SKEL 4553) course, FKE.
  • Deputy Vice President of Persatuan Catur Negeri Kelantan (PCNK), Kelantan.
  • Pengurus pasukan catur FKE (UTM games 2015).
  • Jurulatih Pasukan Catur UTM, MASUM 2015, UTM.
  • Jurulatih Pasukan Catur UTM, SUKUM 2015, UTM.
  • Member of UTM Staff Chess Club (KECAS-UTM) Committee, UTM.

1 FEBUARY 2013 - 15 APRIL 2015 
  • Head of Department, Department of Biotechnology and Medical Engineering, FBME.
  • Member of Management Committee, FBME.
  • Member of Academic Committee, FBME.
  • Member of Postgraduate Study, FBME.
  • Member of Havard Business School Committee, FBME.
  • Member of EAC documentation Taskforce Committee, FBME.
  • Person In Charge, Biomedical Electronics Laboratory, FBME.
  • Member of Fund-raising Committee, FBME.
  • Member of Quality Committee, FBME.
  • Member of Ethic Committee, FBME.
  • Vice President of Persatuan Catur Negeri Kelantan (PCNK), Kelantan.
  • Member of UTM Staff Chess Club (KECAS-UTM) Committee, UTM.
  • Member of Technical Evaluation Committee for Electromagnetic Compatibility (EMC) Testing Laboratory, FBME.

1 FEBUARY 2011 -  31 JANUARY 2013
  • Head of Department, Department of Biomedical Instrumentation and Signal Processing, FKBSK.
  • Member of Management Committee, FKBSK.
  • Member of Task force Committee for FKBSK and FBB merging, UTM.
  • Chairman of Jawatankuasa Pembuka Sebut Harga bagi Perolehan Fakulti, FKBSK.
  • Member of UTM Staff Chess Club (KECAS-UTM) Committee, UTM.
  • Faculty Manager (FKBSK) during Majlis Pemilihan Perwakilan Mahasiswa 2011.
  • Coordinator of Medical Tomography (SEP 45233) course, FKE.
  • Coordinator of Medical Image Processing (SEP 45233) course, FKE.

OTHERS
  • Ahli Jawatankuasa Task Force Penyediaan Dokumen COPPA 2011.
  • Ahli Jawatankuasa Task Force for Service Learning Subject FKE.
  • Ahli Jawatankuasa Penyediaan dokumen EAC (Jabatan INSEED).
  • Ahli Jawatankuasa Kerja bagi MICE Exhibition 2009 (wakil INSEED).
  • Ahli Jawatankuasa How to Get Yourself Employed Fakulti (lantikan : 11 November 2009)
  • Ahli jawatankuasa Seminar dan Kursus Pendek.
  • Penyelaras Program Separuh Masa UTM (FKE) bagi pusat pembelajaran Kota Bharu.
  • Penyelaras Projek Sarjana Muda Jabatan Elektronik (lantikan: 1/1/2009-1/1/2011)
  • Juruaudit dalaman FKE (lantikan: 12 Ogos 2003)
  • Ahli Jawatankuasa Kerja Persiapan Lawatan Academic Performance Audit (APA).
  • Setiausaha Kelab Catur Staf UTM (KECAS-UTM) (2009-2010).
  • Penyelaras matapelajaran Elektronik dan Elektronik Industri bagi subjek servis.
  • Penyelia Latihan Praktikal Pelajar Sesi 2001/2002 bagi kawasan pantai timur.
  • Penyelaras Matapelajaran Pemprosesan Imej Bioperubatan (12 Mei 2009 – 9 September 2010).
  • Pembantu Pengurusan Bahan E-learning Fakulti (lantikan: 7 Disember 2001)
  • Ahli Jawatankuasa Kelab Kebajikan Staf FKE (KKSFKE).
  • Ahli Jawatankuasa Kerja Promosi dan Hubungan Luar FKE. (Disember 2003).
  • Ahli Jawatankuasa Kerja Kecemerlangan Pelajar Bumiputera.(September 2003).
  • Setiausaha Kelab Catur Staf UTM (KECAS-UTM)
  • Ahli Jawatankuasa Latihan Industri Fakulti (Wakil INSEED) (1/11/2003-30 September 2004).